Evžen Kučera

Ředitel společnosti Aegis s.r.o. S AS/400 pracuje od roku 1991, zaměřuje se na vývoj software a systémové programování. Pracoval na systémech ICBS, BPCS, MIDAS a IBIS v Čechách i zahraničí./nV poslední době se velmi zaměřuje na ILE, XML, MQ a modernizaci a integraci AS/400 aplikací. Od roku 1996 školí Základy AS/400, programování/nv CL a RPG základní i pokročilé a nově také WDSC.

Jan Musil

Jan Musil pracuje ve společnosti IBM od roku 2002 jako technická podpora prodeje produktů portfolia IBM Hybrid Cloud se zaměřením na databázové platformy a řešení Unified Governance, jako jsou IBM Optim a StoredIQ. Ve společnosti IBM pracuje na pozici Client Technical Professional pro Střední a Východní Evropu.

Lukáš Jelínek

Vystudoval FEL ČVUT, obor výpočetní technika. Od roku 2003 pracuje ve firmě ERA a.s. na vývoji software pro civilní a vojenské pasivní radiolokační systémy. Od roku 2005 podniká především v oblasti webových aplikací a webdesignu. Aktivně se věnuje Linuxu, svobodnému softwaru a problematice otevřených datových formátů. Je autorem stránek opendocument.cz.

Martin Nemeček

Martin Nemeček je špecialista na systémy UNIX (Power)/narchitektúry a virtualizáciu. Momentálne pracuje pre/nspoločnosť IBM Slovensko ako technický konzultant pre/nproduktovú radu IBM Power systems, V minulosti pôsobil/nako manažér IBM inovačného centra, kde sa venoval/npodpore obchodných partnerov a zákazníkov v oblasti technológií testovania,/nmigrácie a testovania softvérových riešení. Taktiež má bohaté skúsenosti/nv oblasti spolupráce s univerzitami na lokálnom trhu. V predchádzajúcich/nzamestnaniach sa špecializoval na oblasť informačných technológií v/nbankovom sektore.

Michal Řehák

Od roku 1996 zaměstnancem IBM v oddělení GTS SW podpora iSeries systémů. Specializace HA řešení, ochrana dat. Certifikace Mimix, iTera, Powerlock, Tango/04.

Milan Kalabis

V IBM, oddělení GTS od roku 1993. IT Specialista i5/OS se zaměřením na komunikace, ochranu dat, kryptografie. V roce 1997 tři měsíce v Rochester MN na pozici IST level 3 zákaznická podpora, v roce 2007 Rochester, MN ITSO residence na téma Protecting i5/OS Data with Encryption

Jiří Sochr

RNDr. Jiří Sochr, narozen v roce 1967 v Havlíčkově Brodě,/npracuje jako IT Specialist a pro IBM GTS SO Delivery/n(Stratgic ountsourcing). Jeho kariéra zahrnuje 30 let/nzkušeností s IBM technologiemi, z toho 25 let na platformě/nAS/400 (IBM i). Specializuje se obecně na POWER systémy/nz pohledu HW, virtualizaci na bázi VIOS a IBM i. Dále se specializuje na/nnásledující obory v rámci IBM i platformy - DB2, Communications, Security,/nPrinting, Application Development (Rational tools), apod. Od roku 2011 je/nkoautorem většiny Redbooků typu IBM Technical Overview pro verze IBM i/n7.1, a 7.2 v rámci IBM ITSO. V cervnu 2014 byl jmenován jako Senior subject/nmatter expert pro IBM i v rámci EMEA Technical leadership teamu v rámci/nIBM GTS.

Roman Horský

V IBM od r. 1993 ako systémový inžinier pre/nAS/400, podporu zákazníkov a riešenie problémov./nProduktový manager pre AS/400. Produktový/nšpecialista na riešenie konsolidácie v prostredí/nsystém i/AIX/LINUX/WINDOWS & HA. BP/ntechnický manager CEMAAS (súčasť FTSS),/nvzdelávanie pre BP, IT architekt v GTS IBM/nSlovensko.

Stanislav Dzúrik

Prezentátor je absolventom Elektrotechnickej fakulty STU/nv Bratislave. Pracuje v spoločnosti IBM Slovensko od roku/n2005 ako Client Technical Sales pre oblasť storage. Je/ndržiteľom mnohých odborných certifi kátov v tejto oblasti./nZaoberá sa dizajnom storage riešení pre stredne veľké a/nveľké podniky. Je IBM Level 1 Certifi ed IT specialist

Václav Matoušek

Absolvent VŠSE Plzeň, fakulta elektrotechnická, obor/nelektronické počítače. Od roku 1993 pracuje v IBM ČR/nv obchodním týmu prodeje AS/400 a iSeries. Specializuje se/nna předprodejní podporu.

Vladimír Župka

Od roku 1965 jsem programoval na několika počítačích včetně AS/400. V současnosti jsem v důchodu a příležitostně školím předměty týkající se systému AS/400 (iSeries, System i, IBM i) pro různé společnosti a někdy se také účastním menším dílem v projektech jako programátor. Mým oblíbeným jazykem je RPG, ale programuji i v jazycích Cobol, C a Java.

Karel Fiedler

Programátor v Transportě, ITS, CAC Leasing a ČMSS na technologiích: DOS/4, OS/400, i5/OS, Linux, Windows a jazycích: PL/I, Cobol, RPG, Synon/2E, SQL, InfoSphere DataStage, Inspire Designer, HTML5, Python... Innovation Lab - sledování trendů

Rudolf Pecinovský

Je špičkovým odborníkem na výuku programování. Publikoval již 39 učebnic, které byly přeloženy do 5 jazyků, a nepřeberné množství článků a příspěvků na odborných konferencích. Je autorem metodiky výuky programování "Karel", navazující metodiky "Baltík" a moderní metodiky výuky objektově orientovaného programování "Design Patterns First". Učí programování na VŠE. Knihy "Naučte se myslet a programovat objektově", "Myslíme objektově v jazyku Java" a „Návrhové vzory – 33 vzorových postupů pro objektové programování“, patří k absolutně nejlepší odborné literatuře o objektovém programování.Jeho práce mu je posláním a dá se říci, že je „evangelista“ objektově orientovaného programování.

Martin Trávníček

Martin Trávníček, Crede Experto 2016 – dosud Crede Experto - Ředitel obchodu 2014 – 2016 E-BASE Consulting - Analytik a konzultant – Energetika/Telekomunikace 2005 – 2014 Intergraph CS - Obchodní ředitel regionu CEE/Russia&CIS 2002 – 2005 HSI - Vedoucí oddělení obchodu 1999 – 2001 Presto (překladatelská agentura) - Vedoucí oddělení odbytu

Peter Hedges , IBM CEE

Sledujte nás

Adresa
COMMON Česká republika, z.s.
Na dolinách 165/34, Podolí, 147 00 Praha 4

Nezisková organizace ve smyslu zák. č.83/1990 Sb.
Registrace Ministerstva vnitra
VS/1-1/44016/00-R ze dne 20.6.2000
IČO: 70849706
DIČ: CZ 708497066