Common | Aegis

Aleš Petr ,

Od roku 1998 zaměstnancem IBM Česká republika, Global Technology Services na pozici IT Specialist se zaměřením na i5/OS a middleware. Zkušený v oblasti Java, web services a WebSphere.

Alois Kužela ,

Je student doktorského studijního programu na FIT VUT v Brně. Zaměřuje se na OLAP dolování dat, datové sklady a zejména hledání vhodného matematického modelu pro popis krychlí multidimenzionálních databází. Další oblasti zájmu jsou webové aplikace a informační systémy.

Bohdan Milar ,

Vystudoval VŠE a pracoval jako ekonom a správce linuxového serveru. Jeho články z oblasti svobodného software byly publikovány na stránkách Linux+, LinuxEXPRES, Abclinuxu.cz a MyAtari.net. Od roku 2005 je ředitelem obecně prospěšné společnosti Liberix zaměřené na podporu a propagaci svobodného softwaru.

Ctibor Duda ,

V IBM od roku 2004 jako konzultant pro správu a automatizaci pomocí nástrojů IBM Tivoli. Zabývá se především oblastí správy služeb (service management, řízení procesů, konfigurační databáze), nástroji pro jejich podporu (automatizaci datových center, inventarizaci, distribuci software) a nástroji pro správu identit a přístupů.

Evžen Kučera ,

Ředitel společnosti Aegis s.r.o. S AS/400 pracuje od roku 1991, zaměřuje se na vývoj software a systémové programování. Pracoval na systémech ICBS, BPCS, MIDAS a IBIS v Čechách i zahraničí./nV poslední době se velmi zaměřuje na ILE, XML, MQ a modernizaci a integraci AS/400 aplikací. Od roku 1996 školí Základy AS/400, programování/nv CL a RPG základní i pokročilé a nově také WDSC.

Igor Dobřický ,

Od roku 1997 správce bankovního systému na platformně AS/400./nMá zkušenosti s projektovým řízením v oblasti bankovních systémů,/nelektronického bankovnictví a datových skladů./nOd roku 2005 vedoucí odboru IT ve Volksbank CZ.

Igor Novotný ,

Věčný IT poutník, který již zakusil pozici pedagoga, zákazníka i dodavatele a déle jak 30 let se s plným nasazením věnuje systémům pro zpracování a ukládání dat.

Ivo Martiník ,

Pracuje od roku 1988 na Ekonomické fakultě VŠB-TU/nOstrava. Od roku 1989 je vedoucím Laboratoře výpočetní/ntechniky, která garantuje provoz fakultní počíta��ové sítě./nJe certifikovaným odborníkem firem Sun Microsystems/n(oblast programovacího jazyka Java) a Novell (počítačové sítě,/nadresářové služby). Odborné zaměření dále zahrnuje problematiku/ndistribuovaných programových systémů, moderních programovacích/njazyků a Petriho sítí. Přednáší na EkF VŠB-TUO a PřF OU zejména/nproblematiku spojenou s nasazením technologie J2EE při tvorbě/ndistribuovaných systémů.

Jan Musil ,

Jan Musil pracuje ve společnosti IBM od roku 2002 jako technická podpora prodeje produktů portfolia IBM Hybrid Cloud se zaměřením na databázové platformy a řešení Unified Governance, jako jsou IBM Optim a StoredIQ. Ve společnosti IBM pracuje na pozici Client Technical Professional pro Střední a Východní Evropu.

Karel Pavlovský ,

Po absolvování ČVUT FEL v roce 1969 pracoval převážně jako systémový a později i aplikační programátor. Prošel řadou výpočetních systémů. Posledních cca 18 let pracuje na platformě AS/400. Zde řeší systémové a aplikační úkoly převážně v jazycích CL, RPG, REXX a SQL.

Karel Rychlý ,

Absolvent Přírodovědecké fakulty UP Olomouc, obor přibližné a numerické metody. Pracoval jako systémový programátor na mainframe. Od roku 1988 pracuje v OLMA, a.s. nejprve jako systémový programátor mainframe, později jako vedoucí IT. Má na starosti celou IT infrastrukturu (i5, Intel) a implementaci všech řešení v OLMA, a.s. (ERP, EDI, Citrix, VMware).

Luc Le Lievre ,

Luc Le Lievre pracuje jako senior konzultant/nv pobočce firmy Lakeview pro Evropu, Blízký/nvýchod a Asii. Od roku 1999 se soustřeďuje/nzejména na problematiku clusterů a také díky tomu/nse měl možnost podílet na několika projektech v IBM Rochester/nzaměřených na tuto technologii. Od začátku svých aktivit v této oblasti realizoval Luc úspěšně velmi mnoho instalací clusterů/na také se velmi intenzivně věnuje publikační činnosti. Platformě/niSeries (a předtím platformě AS/400) se Luc věnuje již třináct/nlet a kromě problematiky clusterů se zabývá i problematikou/nsystem managementu, bezpečnosti a vývoje aplikací.

Lukáš Jelínek ,

Vystudoval FEL ČVUT, obor výpočetní technika. Od roku 2003 pracuje ve firmě ERA a.s. na vývoji software pro civilní a vojenské pasivní radiolokační systémy. Od roku 2005 podniká především v oblasti webových aplikací a webdesignu. Aktivně se věnuje Linuxu, svobodnému softwaru a problematice otevřených datových formátů. Je autorem stránek opendocument.cz.

Lukáš Křečan ,

Java programátor zabývající se převážně vývojem J2EE aplikací. Úspěšně implementoval J2EE řešení pro CERN, VZP, ČP, T-Mobile a Telefonica O2. Už dlouhá léta se snaží přijít na to jak správně programovat. Píše blog o Javě, Springu, Agilních metodikách a podobně blog.krecan.net.

Marek Bražina ,

Pracuje ve společnosti VMware na pozici Systems Engineer pro ČR a SR. V posledních letech působil ve společnosti Allied Telesis, kde byl zodpovědný za předprodejní podporu pro stejný region. Dlouhodobě se věnuje implementacím a vývoji na Linux/Unix platformách.

Martin Humpolec ,

Vývojář, administrátor, lektor, obchodník, konzultant, ale hlavně uživatel. Technologiím Lotus se věnuje od roku 1997. Je autorem blogu MartinHumpolec.cz, aktivně přispívá na server svetNotes.cz.

Michal Marek ,

Pracuje ve společnosti Comparex od roku 1995 a věnuje se především systémům na ukládání dat, problematice zálohování a v poslední době také řešením založeným na VMware. Předchozí praxe: 10 let IBM mainframe a SNA.

Michal Řehák ,

Od roku 1996 zaměstnancem IBM v oddělení GTS SW podpora iSeries systémů. Specializace HA řešení, ochrana dat. Certifikace Mimix, iTera, Powerlock, Tango/04.

Milan Kalabis ,

V IBM, oddělení GTS od roku 1993. IT Specialista i5/OS se zaměřením na komunikace, ochranu dat, kryptografie. V roce 1997 tři měsíce v Rochester MN na pozici IST level 3 zákaznická podpora, v roce 2007 Rochester, MN ITSO residence na téma Protecting i5/OS Data with Encryption

Miroslav Iwachow ,

Miroslav Iwachow je Business Development &/nTechnical Support Manager společnosti Avnet pro/nEvropu. Před nástupem do Avnetu v roce 1999/npracoval 6 let v IBM Česká republika jako/nproduktový manager pro iSeries. V současné době vede/ncertifikační školení pro obchodní partnery a je stálým hostem/nIBM v Rochesteru, kde pracoval na posledních třech vydáních/ntechnických příruček iSeries and AS/400e Handbook/na iSeries and AS/400e System Builder. Do jeho/nzodpovědnosti rovněž spadá podpora obchodních partnerů/nv oblasti High Availablilty po celé Evropě.

Ondřej Plachý ,

Dlouhodobě se věnuje unixovým operačním systémům./nOd roku 1998 působil v IBM jako specialista na design,/nimplementaci a podporu rozsáhlých výpočetních/nsystémů založených na AIX. Posledních sedm let se této/nproblematice věnuje ve společnosti Comparex.

Petr Jáša ,

Je čerstvý absolvent FIT VUT Brno. Vystudoval obor informačních systémů a jeho diplomová práce byla zaměřena na porovnávání sekvencí DNA. V současné době studuje první ročník doktorského studia se zaměřením na dolování v biologických datech.

Petr Leština ,

V IBM od roku 1995. Specialista a konzultant IBM software pro platformu WebSphere. Zabývá se problematikou řešení, především oblastí J2EE aplikačních serverů, aplikační integrace, Enterprise Service Bus, procesní integrace a dalších oblastí spojených s platformou WebSphere. Má zkušenosti z řešení jak v České republice i zahraničí, především v zemích CEMAAS.

Roman Horský ,

V IBM od r. 1993 ako systémový inžinier pre/nAS/400, podporu zákazníkov a riešenie problémov./nProduktový manager pre AS/400. Produktový/nšpecialista na riešenie konsolidácie v prostredí/nsystém i/AIX/LINUX/WINDOWS & HA. BP/ntechnický manager CEMAAS (súčasť FTSS),/nvzdelávanie pre BP, IT architekt v GTS IBM/nSlovensko.

Stanislav Polášek ,

Zabývá se implementacemi a správou Linux technologií ve firemním i akademickém prostředí od roku 1995. Pracuje jako systémový inženýr a konzultant u firmy LinWorx s.r.o., kde se věnuje problematice zavádění linuxových technologií do firemních IT struktur. Organizuje a vede Linux kurzy a propagační akce ve firmách a akademických institucích od roku 2002, a to jak v Čechách, tak v zahraničí.

Steven Finnes ,

Steven pracuje v IBM od roku 1980, kam nastoupil po ukončení/nstudia IT EE na univerzitě v Minnesotě. Zaměřil se na výzkum/na vývoj v oblasti elektronové optiky. V roce 1984 se v Rochestru/nv Minnesotě stal členem týmu který vyvinul první/nprocesor AS/400./nV roce 1989 se stal manažerem týmu pracujícího na vývoji I/O procesoru/n6501(2), který se stal základem pro novu generaci IOP procesorů AS/400./nPozději se stal manažerem pro vývoj a strategii v oblasti diskových/nsubsystémů AS/400./nPo ročním působení na pozici technického poradce ředitele divize AS/400/nse stal produktovým manažerem pro OptiConnect/400. V roce 1996 byl/nčlenem týmu zodpovědného za velké klienty IBM. V letech 1997 a 98 působil/njako manažer pro oblast telekomunikací se zodpovědností za technologie/nvysoké dostupnosti AS/400./nOd roku 1999 se zaměřil na vysokou dostupnost iSeries. Steve se věnuje/ni publikování a je držitelem dvou U.S. patentů

Vladimír Župka ,

Od roku 1965 jsem programoval na několika počítačích včetně AS/400. V současnosti jsem v důchodu a příležitostně školím předměty týkající se systému AS/400 (iSeries, System i, IBM i) pro různé společnosti a někdy se také účastním menším dílem v projektech jako programátor. Mým oblíbeným jazykem je RPG, ale programuji i v jazycích Cobol, C a Java.

Follow us

Address
COMMON Česká republika, a.s.
Na dolinách 165/34, Podolí, 147 00 Praha 4

Nezisková organizace ve smyslu zák. č.83/1990 Sb.
Registrace Ministerstva vnitra
VS/1-1/44016/00-R ze dne 20.6.2000
IČO: 70849706
DIČ: CZ 708497066

Thanks for filling the form!